Haber

Çin, Tatil Hazırlıkları Sırasında Kovid-19 Müdahalesinin Sorunsuz Gitmesini İstiyor

PEKİN, 27 Aralık (Xinhua) — Yaklaşan Yeni Yıl ve Bahar Şenliği tatilleriyle ilgili bir genelgede Çinli yetkililer, COVID-19 müdahale aşamalarının sorunsuz bir şekilde geçmesinin sağlanması gerektiğini vurguladı.

Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Genel Müdürlükleri ile Devlet Kurulu Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan genelgede, insan sağlığının ve insan yaşamının her şeyin üzerinde tutulması gerektiğinin, bilime dayalı bir yaklaşımın benimsenmesi gerektiğinin altı çizildi. ve amaca yönelik önlemler alınmalıdır.

Yerel yönetimlerden ve devlet dairelerinden, COVID-19’un insanların üretimi ve yaşamları üzerindeki etkisini en aza indirmeyi amaçlayan kilit konumlar, kuruluşlar ve nüfus kümeleri için COVID-19 müdahale önlemleri üzerinde sıkı çalışmaları istendi.

Genelgede hastaların sıralı, çok aşamalı ve sevk bazlı tedaviye yönlendirilmesi ve yatılı hastalara sağlık danışmanlığı verilmesi için daha fazla çaba gösterilmesi gerektiği belirtildi.

Genelgede, ağır vakaların tedavisi ve tıbbi tedavi düzeninin sağlanması için özellikle ağır hasta olan hastaların tıbbi tedavi ihtiyaçlarını karşılayacak hazırlıkların yapılması gerektiği de vurgulandı.

İlaç ve test reaktiflerinin daha fazla üretimi, tedariki, stoklanması ve dağıtımına davet edilen genelgede, fahiş fiyatlama ve istifçiliğin soruşturularak kanuna göre cezalandırılacağı kaydedildi.

Yaklaşan Ay Yeni Yılı seyahat döneminde ulaşımla ilgili olarak, genelgede, insanların seyahat ihtiyaçlarının karşılanması, virüs bulaşma riskinin en aza indirilmesi ve güvenilir, kolay erişilebilir ulaşım hizmetlerinin sağlanmasının izlenmesi gereken unsurlar olarak önemi vurgulandı.

İşletmelere ve kuruluşlara, çalışanların hem kuruluşun ihtiyaçlarına hem de çalışan isteklerine saygı duyacak şekilde artan tatiller yapmalarına olanak sağlamak için rehberlik sağlamaları tavsiye edildi. Emsal formda, okulların öğrencilerin kademeli olarak işe gidip gelme sürelerini kolaylaştıran kademeli tatil programları uygulamasına yönlendirilebileceği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu